Numer 6(360)    czerwiec 2015Numer 6(360)    czerwiec 2015
fot.Jan Makal
Laureaci
www.festiwal.cerkiew.pl

GRAND PRIX otrzymał Chór Akademicki Państwowego Saratowskiego Konserwatorium Muzycznego im. L.W. Sobinowa (Rosja).

W kategorii chórów parafialnych wiejskich I miejsce zajął chór parafii Matki Bożej Miłującej w Czeremsze, II chór parafii Opieki Matki Bożej w Dubiczach Cerkiewnych, III ex aequo chór parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Mielniku i chór parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Orzeszkowie.

W kategorii chórów parafialnych miejskich I miejsce zajęły ex aequo chór parafii Soboru Wszystkich Świętych Białoruskich w Grodnie i chór Monasteru Kurkijewskiego „Flacara” w Curchi w Mołdawii, II chór Soboru św. Aleksandra Niewskiego w Kobryniu na Białorusi, III chór św. Aleksandra Newskiego w Paryżu. Wyróżnienie otrzymał chór parafii Opieki Matki Bożej w Bielsku Podlaskim.

W kategorii chóry akademickie I miejsce zajął Kameralny Chór „Dabrawiest’” z Mińska, II Zespół Wokalny „Mnohaja Leta” z Kijowa.

W kategorii chóry inne I miejsce zajął Chór Dziecięcy Niedzielnej Szkoły Parafii św. Mikołaja Cudotwórcy w Brzostowicy na Białorusi, II ex aequo chór Umilenije z Rostowa nad Donem w Rosji, zespół Chabry z Grodna i Kameralny Zespół Muzyki Cerkiewnej „Kliros” z Olsztyna, III miejsce ex aequo Kameralny Chór Żeński im. św. Lidii, działający przy parafii św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie, chór Duchowieństwa Diecezji Warszawsko-Bielskiej i chór kameralny „Credo” z Kaliningradu w Rosji.

Ponadto jury przyznało indywidualne nagrody: dyrygentce Albinie Piekutko z Mińska, dyrygentowi Victorowi Bragari z Curchi w Mołdawii, solistce chóru „Credo” Irynie Kriaczenko z Kaliningradu, kierownikowi chóru „Mnohaja Leta” Annie Koropniczenko z Kijowa, dyrygentowi chóru „Kliros” Janowi Połowianiukowi z Olsztyna.

Nagrodę Dyrektora Festiwalu przyznano Kameralnemu Chórowi Męskiemu Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

fot. Michał Bołtryk

Twoja opinia


imię:
email:
komentarz
wpisz tekst z obrazka: token