Numer 8(362)    sierpień 2015Numer 8(362)    sierpień 2015
fot.Anna Radziukiewicz
„Archypastyr” – listy arcypasterskie arcybiskupa Adama
Olga Kuprianowicz (za cerkiew.pl)
Nakładem wydawnictwa prawosławnej diecezji przemysko-nowosądeckiej ukazały się listy pasterskie i artykuły arcybiskupa przemyskiego i nowosądeckiego Adama Архипастир. Вибрані послання та доповіді Архиєпископа Адама, które w ciągu ponad trzydziestu lat służby arcypasterskiej na Podkarpaciu hierarcha skierował do swoich wiernych.

Tom zawiera 15 orędzi Bożonarodzeniowych, 11 listów z okazji Wielkiego Postu, 11 orędzi paschalnych oraz cztery artykuły hierarchy. Jako pierwsze zamieszczono orędzie skierowane przez władykę do wiernych w związku z ingresem w październiku 1983 roku. Dwa ostatnie teksty to apel do wiernych z 2013 roku, a także „Rozmyślania i testament”. Wszystkie w języku ukraińskim. Uzupełnieniem treści jest kolorowa wkładka ze zdjęciami odznaczeń i nagród arcybiskupa Adama.

Książkę otwiera wstęp dr. Grzegorza Kuprianowicza, zawierający biografię arcybiskupa Adama oraz charakterystykę listów arcypasterskich hierarchy. Redaktorami tomu są o. mitrat Jan Antonowicz oraz Marianna Jara. Publikacja liczy ponad 150 stron.

Książkę można zamówić w kancelarii prawosławnego arcybiskupa przemyskiego i nowosądeckiego (38-500 Sanok, ul. Zamkowa 16, tel. 13 / 463-06-81, www.eparchia.prv.pl). Cena 20 zł.

Olga Kuprianowicz (za cerkiew.pl)

Twoja opinia


imię:
email:
komentarz
wpisz tekst z obrazka: token