Numer 9(375)    Wrzesień 2016Numer 9(375)    Wrzesień 2016
fot.Anna Radziukiewicz
Prośba z Samborza
o. Igor Habura z parafianami
Niemalże równo rok temu arcybiskup Jeremiasz wbił pierwszy szpadel pod budowę nowej cerkwi św. Paraskiewy w Samborzu w województwie dolnośląskim. Dziś, dzięki nieocenionej pomocy wiernych z całej Polski i zagranicy, w tym wielu z was – czytelników Przeglądu Prawosławnego – nasza świątynia jest już prawie ukończona.
W ciągu ostatniego roku dzięki waszemu wsparciu postawione zostały mury, zwieńczone pięknym dachem, cerkiew została ocieplona i otynkowana z zewnątrz i wewnątrz. Postawiono piękny ikonostas w greckim stylu. Wstawione zostały okna oraz ozdobne, rzeźbione drzwi z dębowego drewna. Ułożona została granitowa posadzka oraz pomalowano ściany. Cerkiew jest już gotowa, aby rozpocząć w niej nabożeństwa. Brakuje jednak wciąż sporej części wyposażenia oraz – co najważniejsze – ikon do ikonostasu, które są sercem każdej prawosławnej świątyni.
Chciałbym zwrócić się jeszcze raz – znając waszą dobroć i ofiarność – z prośbą o pomoc i wsparcie naszej niewielkiej parafii, która sama nie będzie w stanie sprostać temu dziełu, oraz o modlitwę do Wszechdobrego Boga, aby błogosławił nas w naszym trudzie.
Z wdzięcznością, życząc Bożego błogosławieństwa, spasy Hospody!

o. Igor Habura z parafianami
www.cerkiew-samborz.pl

Parafia prawosławna św. Paraskiewy
Samborz 21, 55-311 Kostomłoty
84 1090 2590 0000 0001 3017 3940

Twoja opinia


imię:
email:
komentarz
wpisz tekst z obrazka: token