Numer 11(377)    Listopad 2016Numer 11(377)    Listopad 2016
fot.Natalia Klimuk
W Fastach wyświęcono krzyż
Anna Radziukiewicz
Fastach od strony ołtarzowej cerkwi Podwyższenia Krzyża Pańskiego stanął nowy krzyż, ufundowany przez parafian i ludzi dobrej woli. Zajął miejsce starego, powalonego przez wichurę. Ma niezwykle wysmakowane proporcje, o kształcie rzadko spotykanym na Białostocczyźnie.
Arcybiskup białostocki i gdański Jakub poświęcił krzyż podczas krestnego chodu w czasie Liturgii, służonej w podbiałostockiej parafii w Fastach w czasie parafialnego święta, które zgromadziło wyjątkowo dużo wiernych. Władyka mówił o krzyżu, który stał się symbolem nie kaźni, lecz chwały i zwycięstwa życia nad śmiercią. Wyraził zadowolenie z powodu energicznej pracy nowego proboszcza fastowskiej parafii, o. Piotra Augustyńczyka i wikariusza, o. Piotra Borowika. Cieszył się, że dom parafialny przechodzi remont i że znajdzie się w nim miejsce do pracy z dziećmi i młodzieżą.
Wieś Fasty przypomina teraz miejskie, rozbudowujące się osiedle o pełnej infrastrukturze i z dobrymi drogami. Wśród nowych mieszkańców są i prawosławni. Dlatego przed młodymi duchownymi stoją wyzwania. Parafianie już dziś dobrze oceniają odpowiedź duchownych na te wyzwania. (ar)

fot. Anna Radziukiewicz

Twoja opinia


imię:
email:
komentarz
wpisz tekst z obrazka: token