Numer 3(381)    Marzec 2017Numer 3(381)    Marzec 2017
fot.Anna Radziukiewicz
W Białymstoku powstaje nowe prawosławne przedszkole
Joanna Misiuk
1 marca 2017 roku rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola Aniołki, które powstaje przy cerkwi Świętego Ducha w Białymstoku z inicjatywy Bractwa Cerkiewnego św. Atanazego Brzeskiego.
Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie w formie elektronicznej poprzez stronę internetową www.przedszkoleaniolki.pl.
W przedszkolu, które rozpocznie działalność we wrześniu, znajdzie miejsce czterdzieściowo dzieci, urodzonych w roku 2013 i 2014. Przygotowana jest dla nich bogata oferta zajęć dodatkowych, m.in. nauka języków obcych oraz zajęć rozwijających zainteresowania plastyczne, teatralne, sportowe, naukowe. Od najmłodszych lat dzieci będą też poznawać tajniki programowania. W przedszkolu będą się też odbywały lekcje religii oraz prowadzony chór.
Przedszkole znalazło siedzibę w budynkach parafii Świętego Ducha na Antoniuku. Już wkrótce urządzone zostaną tam przestronne sale oraz nowoczesny plac zabaw. Środki na wyposażenie placówki, zajęcia dodatkowe i bieżące utrzymanie pochodzą z projektu „Rozwijaj się w przedszkolu”, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Natomiast koszty prac budowlanych, związanych z przystosowaniem budynku do potrzeb placówki edukacyjnej poniosła parafia.
Bractwo św. Atanazego Brzeskiego w bieżącym roku obchodzi piętnastą rocznicę działalności, której celem jest rozwijanie świadomości religijnej, życia duchowego i wiedzy teologicznej zgodnie z zasadami wiary prawosławnej, pielęgnowanie tradycji oraz prowadzenie działalności oświatowej.

Joanna Misiuk

Opinie

[1] 2017-03-10 16:06:00 Emilia
Świetnie że powstają prawosławne szkoły w przyszłości z pewnością wyśle moje dziecko do właśnie takiej placówki :) nauka i wiara powinny iść w parze.

Twoja opinia


imię:
email:
komentarz
wpisz tekst z obrazka: token