Numer 7(385)    Lipiec 2017Numer 7(385)    Lipiec 2017
fot.Łukasz Troc
Nowości w radiu
Natalia Klimuk
Radio Orthodoxia, mające siedzibę przy parafii Świętego Ducha w Białymstoku, nadaje od 19 grudnia 2001 roku. Zostało powołane dekretem biskupa Jakuba 30 listopada 2001 roku. Poświęcenie siedziby nastąpiło 15 września 2002 roku. Głos radia na początku był słyszalny w zasięgu 15-20 kilometrów. Na dobrych radioodbiornikach można było go słuchać w Zabłudowie.
To już dawno się zmieniło. Zasięg liczy już dziesiątki kilometrów. Znacznie wydłużył się czas nadawania. Teraz możemy Orthodoxii słuchać codziennie między godziną 16.00 a 21.00, niezmiennie na 102,7 FM.
Nowym dyrektorem został o. diakon Mateusz Kiczko, który jednocześnie jest psalmistą i diakonem w białostockiej parafii Zmartwychwstania Pańskiego. – Naszym priorytetem była zmiana strony internetowej orthodoxia.pl – mówi o. Mateusz Kiczko. – Radio to medium ulotne. Audycje nadawane są w określonym czasie, nie zawsze zainteresowani mogą ich wysłuchać, a wiele naszych materiałów ma wymiar ponadczasowy.
Zmieniona strona internetowa ułatwia odbiór programu. Mając dostęp do Internetu możemy łatwo się połączyć z radiem praktycznie z każdego miejsca w Polsce i na całym świecie. Wcześniej to też było możliwe, ale trzeba było wykonać kilka czynności. Teraz wystarczy jedno kliknięcie.
Zmienił się też wygląd strony i logo. Stały się bardziej przejrzyste. Poruszanie się po stronie stało się dużo prostsze, bardziej intuicyjne, inaczej są prezentowane aktualności, ale przede wszystkim dużo łatwiej poruszać się po archiwum, a to, po piętnastu latach, ma już pokaźne rozmiary.

(ciąg dalszy dostępny w wersji drukowanej lub w E-wydaniu Przeglądu Prawosławnego)

Natalia Klimuk
fot. Katarzyna Kiczko


Twoja opinia


imię:
email:
komentarz
wpisz tekst z obrazka: token