Numer 1(391)    Styczeń 2018Numer 1(391)    Styczeń 2018
fot.Narodzenie Chrystusa Polichromia w cerkwi św. Jana Teologa w monasterze w Supraślu
Uhonorowanie Białorusinów
(ecz)
Ambasador Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Aleksander Awierianow wraz z małżonką Eleną zaprosił przedstawicieli służb dyplomatycznych różnych krajów, polskiego rządu, biznesu, stowarzyszeń, współpracujących z Białorusią, na spotkanie, które odbyło się w Warszawie w Głównej Bibliotece Rolniczej. Dyplomata podkreślił, że w tym roku minęło 25 lat od nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Białorusią, a rok obfitował w szereg wydarzeń kulturalnych i gospodarczych, sprzyjających zbliżeniu obu krajów. Życzył, aby nadchodzący rok był dobry, a święta Narodzenia Chrystusa radosne.
Ambasador wręczył podczas wieczoru Annie Radziukiewicz honorową hramotę, podpisaną przez ministra spraw zagranicznych Białorusi oraz podziękowanie od ministra edukacji za wieloletnią pracę przy redagowaniu podręczników do nauki białoruskiego języka, literatury i kultury oraz historii i geografii.
Dr o. Andrzej Lewczak, dyrektor Prawosławnego Centrum Kultury w Warszawie, otrzymał podziękowanie za współpracę, podpisane przez ambasadora Aleksandra Awierianowa.
Radosław Macijewicz otrzymał dyplom jako osoba, której prace plastyczne zostały pokazane podczas festiwalu sztuki Białorusinów świata we wrześniu 2017 roku.

(ecz)
fot. Eugeniusz Czykwin

Twoja opinia


imię:
email:
komentarz
wpisz tekst z obrazka: token