Numer 3(309)    marzec 2011Numer 3(309)    marzec 2011
fot.
Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie 2014 X 23
23 października w Centrum Kultury Prawosławnej odbyło się, organizowane przez Bractwo Trzech Świętych Hierarchów, spotkanie ze studentką arabistyki UW Dominiką Kovačević.
Pisarz i Bóg 2013 IX 04
Ukazała się już książka arcybiskupa łódzkiego i poznańskiego Szymona „Pisarz i Bóg”, eseje poświęcone trzem twórcom wielkiej literatury rosyjskiej, Fiodorowi Dostojewskiemu, Mikołajowi Gogolowi i Lwu Tołstojowi. Połączyło się w nich literaturoznawcze przygotowanie władyki, wieloletniego wykładowcy uniwersyteckiego, który Dostojewskiemu poświęcił swój doktorat, jego wiedza i świadomość teologiczna oraz dar słowa, znany tym, którzy mieli okazję słuchać arcypasterskich kazań. Powstała praca osobista, żywa, do czytania także przez laików, którzy dzieł tych autorów nie mieli jeszcze okazji poznać.
V Lubelskie Targi Sakralne LUBSACRO 2013 2013 IX 03
V edycja Targów Sakralnych LUBSACRO, 1-3 października br. Targi Lublin S.A., przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.

Budownictwo i architektura sakralna, energooszczędne oświetlenie, a także wyposażenie obiektów i sztuka sakralna, szaty liturgiczne, dewocjonalia, stolarka, ludwisarstwo, rzutniki cyfrowe, ogrzewanie, prasa, wydawnictwa i nie tylko, pojawią się na V Lubelskich Targach Sakralnych LUBSACRO 2013.
Z Przewozami Regionalnymi na świętą Górę Grabarkę 2013 VIII 06
Tradycyjnie już, dojazd na uroczystości Przemienienia Pańskiego odbywające się na świętej Górze Grabarce ułatwią pociągi specjalne Przewozów Regionalnych. Do dyspozycji pielgrzymów będzie sześć dodatkowych połączeń.
Aniołek. Święta 2013 VI 28
Redakcja Aniołka zaproponowała najmłodszym kolejne wydanie „Aniołek. Święta”. W rebusach, krzyżówkach, zagadkach, labiryntach, czyli nieraz w prawdziwych łamigłówkach, Maria Martyniuk (teksty) i Anna Miszczuk (rysunki i układ graficzny) prowadzą dzieci od jednego do drugiego spośród dwunastu najważniejszych świąt.
Misja dwóch świętych 2013 VI 28
1 czerwca została odsłonięta i wyświęcona tablica, upamiętniająca misję św.św. Cyryla i Metodego w 1150 rocznicę jej rozpoczęcia. Znalazła ona miejsce na budynku Centrum Kultury Prawosławnej przy ul. św.św. Cyryla i Metodego w Warszawie, znajdującym się obok katedralnego soboru.
Postrzyżyny 2013 VI 02
W piątym tygodniu Wielkiego Postu w monasterze św. Dymitra Sołuńskiego w Sakach odbyły się postrzyżyny według rytu małej schimy dwóch mnichów. O. Michał Kondratiuk przyjął imię Maksym, o. Wiaczesław Dejneko – Włodzimierz.
Święto chórzystów i dyrygentów 2013 VI 02
XXXII Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej będzie trwać od poniedziałku 13 maja do niedzieli 19 maja. Otwarcie festiwalu nastąpi o godzinie 18 w soborze Świętej Trójcy w Hajnówce. Koncert inauguracyjny wykonają dwa chóry – Akademicki Politechniki Warszawskiej oraz parafii Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Bielsku Podlaskim.
Międzynarodowa konferencja naukowa „Kościół i świat współczesny”, 6-7 czerwca 2013 r., Kraków 2013 VI 01
W Krakowie w dniach 6-7 czerwca 2013 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Kościół i świat współczesny” organizowana przez Katedrę Kultury Bizantyjsko-Prawosławnej Instytutu Rosji i Europy Wschodniej UJ przy współpracy z Polską Akademią Umiejętności oraz krakowską parafią prawosławną pw. Zaśnięcia NMP.
Konferencje cyrylometodiańskie 2013 V 19
Trzy konferencje, poświęcone 1150-leciu misji św. Braci Cyryla i Metodego, czekają na nas w maju i czerwcu.
|<  <  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15    >  >>  >|