Numer 5(383)    Maj 2017Numer 5(383)    Maj 2017
fot.Anna Radziukiewicz
Wystawa o "Bieżeństwie" w Bielsku Podlaskim 2015 V 23
Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy "Bieżeństwo (uchodźstwo) 1915. Wspólna historia" przygotowanej przez naszą Fundację w Bielsku Podlaskim.
Wystawa o "Bieżeństwie" w Hajnówce 2015 V 12
Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy "Bieżeństwo (uchodźstwo) 1915. Wspólna historia" przygotowanej przez naszą Fundację w Hajnówce.
Supraska Ławra Podlaską Marką Roku 2015 IV 18
Podobnie jak w zeszłym roku Monaster na Świętej Górze Grabarce, tak i w tym roku monaster w Supraślu został laureatem Podlaskiej Marki Roku 2014.
Święty Spirydon - sesja z cyklu Doxa Theo 2015 IV 01
Wczoraj odbyła się pierwsza sesja poświęcona świętemu Spirydonowi z cyklu Doxa Theo. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego w warszawskim Centrum Kultury Prawosławnej.
Ekumeniczny wieczór z kolędą w Czerewkach 2014 XII 22
Pierwsze spotkanie ekumeniczne z kolędą zorganizowano 21 grudnia w Domu Opieki Społecznej w Czerewkach. Z inicjatywą przedświątecznego kolędowania wystąpił proboszcz kożańskiej parafii, o. Roman Koszycki. Dom leży na terenie tejże parafii a o. Roman jest kapelanem podopiecznych tejże placówki.
Biesiada z Księciem - ostatnie wolne miejsca 2014 XII 17
Po pierwszym dniu zapisów na Biesiadę z Księciem są jeszcze wolne miejsca. Dostępne miejsca są na tzw. Sali Białej - tradycyjnie przeznaczanej przez komitet organizacyjny dla młodzieży. Bilety dla osób uczących się i studiujących w cenie 130zł/os.
Premiera spektaklu "Bieżeńcy" 2014 XII 11
Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zaprasza na premierę spektaklu "Bieżeńcy" na podstawie książki Bożeny Demjaniuk w przekładzie Jana Maksymiuka.
Reżyseria i opieka artystyczna: Joanny Stelmaszuk - Troc
Występują: Magdalena Gawryluk, Maria Krawczyk, Jakub Maciejuk, Michał Skorbiłowicz
Muzyczna aranżacja: Jakub Maciejuk, Michał Skorbiłowicz
Ręczniki z okolic Bielska Podlaskiego i Hajnówki na kartach albumu 2014 XII 09
30 lat istnieje Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Przez ten czas na trwale wpisało się na kulturalną mapę Bielska Podlaskiego. Wśród licznych zabytków w zbiorach muzeum wyróżnia się kolekcja ludowych ręczników.
Płyta z kolędami w najnowszym numerze Przeglądu Prawosławnego 2014 XI 20
Wraz z najnowszym numerem, czytelnicy Przeglądu Prawosławnego otrzymają bezpłatny dodatek w postaci płyty z kolędami, wykonanymi przez chór parafii prawosławnej z Jeleniej Góry.
Uniwersytet Otwarty w Akademii Supraskiej 2014 XI 20
Z błogosławieństwa arcybiskupa białostockiego i gdańskiego Jakuba Akademia Supraska zaprasza na serię wykładów w ramach Uniwersytetu Otwartego. Ideą uniwersytetu jest propagowanie szerokiej wiedzy z dziedziny teologii, literatury, historii, sztuki, nauk ścisłych i medycyny. Prelegenci to wykładowcy uczelni wyższych naszego regionu i osoby związane z kulturą. Różnorodność wykładów pozwoli na zapoznanie się z szeroką dziedziną nauk przede wszystkim humanistycznych, ale także medycznych i technicznych.
<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|