Numer 4(406)    Kwiecień 2019Numer 4(406)    Kwiecień 2019
fot.
Imię Rosji 2009 IV 08
Objazdowy projekt artystyczny „Aleksander Newski – imię Rosji” wystartował 17 lutego w Sankt Petersburgu. W ramach tego projektu otwarto wystawę ikon i obrazów, utworzonych w technice „kamienna paleta”.
Chrześcijanie prześladowani 2009 IV 08
Prawosławni chrześcijanie są ofiarami przemocy na Ziemi Świętej, poinformował metropolita południowego Libanu, Tyru i Sydony Eliasz.
Piekarnia i stołówka 2009 IV 08
W Liturgii św. odprawionej 2 lutego przez biskupa raszko-prizrenskiego i kosowsko-antiocheńskiego Artemije we wsi Vrbovac wzięło udział ponad sto dzieci, uczniów szkółki niedzielnej.
Kreacjonizm i ewolucja 2009 IV 08
Gdyby Darwin wiedział to co dzisiaj wiemy, czy kontynuowałby prace nad opracowaniem swojej teorii? – takie pytanie stawia organizacja Creation Ministries International (MCT) w swoim dokumentalnym filmie, krytykującym postulaty teorii ewolucji. Powstanie filmu zbiegło się ze sto pięćdziesiątą rocznicą opublikowania książki Darwina „O pochodzeniu gatunków” i z dwóchsetną rocznicą, przypadających na 12 lutego urodzin jej autora.
Trybunał Praw Człowieka wobec raskołu 2009 IV 08
Otwarty list ze słowami poparcia dla Bułgarskiej Cerkwi Prawosławnej skierowali na ręce patriarchy Maksyma przedstawiciele nauki, sztuki i kultury. List jest odpowiedzią na niedawną decyzję Trybunału Europejskiego Praw Człowieka, na mocy której państwo bułgarskie i tzw. alternatywny synod bułgarskiej Cerkwi z metropolitą Sofii Innocentym powinny w ciągu trzech miesięcy dojść do porozumienia w sprawie praw własności stu cerkwi i monasterów na terenie kraju.
Chrześcijanie porzucają Sarajewo 2009 IV 08
W ciągu ostatnich dwóch lat z Sarajewa wyjechało pięćset chorwackich rodzin, poinformował przewodniczący chorwackiego klubu w Domu Mniejszości Federacji Bośni i Hercegowiny Iosif Piericz.
Arcybiskup Anastazy w Moskwie 2009 IV 08
Arcybiskup Tirany i całej Albanii Anastazy, po uroczystościach intronizacyjnych patrirchy Kiryła, odwiedził w towarzystwie władyki Iłariona Sretienski Monaster w Moskwie. Braciom i studentom seminarium opowiedział o historii albańskiej Cerkwi. Jest to jedyna spośród lokalnych Cerkwi, która została całkowicie zniszczona. Przez 23 lata Albańczycy nie mieli gdzie postawić świeczki. Dopiero osiemnaście lat temu można było przystąpić do jej odbudowy.
Dar metropolity Włodzimierza 2008 XII 07
W uroczystościach upamiętniających 400-lecie biblioteki Uniwersytetu Lwowskiego wziął udział przebywający z duszpasterską wizytą na zachodniej Ukrainie metropolita Włodzimierz.
Czarnogóro, anuluj uznanie 2008 XII 07
Do anulowania uznania niepodległości Kosowa wezwał władze Czarnogóry metropolita czarnogórsko-primorski Amfilichij. – Jeżeli władze trzeźwo myślą i szanują swój naród, anulują uznanie – powiedział w wywiadzie dla gazety „Wijesti” z Podgoricy.
Religie w statystyce 2008 XII 07
W 2007 roku na terenie Łotwy funkcjonowało 14 Kościołów i związków religijnych, z 722 parafiami i wspólnotami religijnymi – wynika z corocznego raportu Zarządu do spraw Religii. Wszystkie wspólnoty religijne kraju liczyły 837 357 osób.
|<  <<  <  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16    >  >>  >|