2019 IX 16 "Nasza wiara od kuchni. Prawosławie, rodzina, kuchnia"

To opasła książka wydana przez mniszki monasteru w Turkowicach. To nie jest zwykła książka kucharska - choć i taką pozostaje w swojej drugiej części. To rzecz o relacji z Bogiem i stworzeniem podczas spożywania posiłków - o potrzebie modlitwy przed i po posiłku, dziękczynienia za Boże dary, o praktyce czytania tekstów świętych lub pouczających podczas posiłków nie tylko w monasterach ale także w rodzinach, o sensie jedzenia razem, spajającym rodzinę, o potrzebie postów.

Redaktorki mniszki przywołują myśli świętych na temat tak ważnego aspektu naszego życia, ale także i zwykłych współczesnych ludzi, żyjących życiem cerkiewnym, przestrzegających postów, świętujących.

Książka jest bogato ilustrowana, głównie zdjęciami Bożych darów, czyli bakłażanów, ogórków, dyń, szczypioru i przetworów z nich oraz scenami z życia rodzinnego. Treści zostały przejrzyście ułożone. 

Całość wyjątkowa i smakowita, "przyprawiona" obficie przepisami na bezmięstne dania, w tym mnóstwo postnych (bez mleka, jaj). Książkę zamawia się w monasterze w Turkowicach.