Home > Sami o sobie > Podlasie w obiektywie po raz 16

Podlasie w obiektywie po raz 16

Do konkursu fotograficznego im. Wiktora Wołkowa zgłosiły się 162 osoby z całej Polski, z przewagą osób z województwa podlaskiego, nadsyłając 565 fotografii Podlasia. Najmłodsza miała dziesięć, najstarsza 87 lat.

Podlasie to mozaika kulturowa, która znakomicie oddana została w nadesłanych fotografiach. Prawosławie, wielokulturowość, wyjątkowa przyroda Puszczy Białowieskiej, Knyszyńskiej, rozlewiska Biebrzy i Narwi, architektura – jak w kalejdoskopie możemy za każdym razem inaczej spoglądać na ten rejon Polski. Niektóre fotografie wyraźnie nawiązywały do prac patrona ujęciem tematu, formą i klimatem.

W konkursie zdjęcia oceniało jury złożone z profesjonalnych fotografów i miłośników Podlasia, a jednocześnie przyjaciół Wiktora Wołkowa – Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, Jarosław Chyry oraz Michał Kość.

Komisja po obradach przyznała nagrody – pierwszą Piotrowi Krassowskiemu z Białegostoku, drugą Tomaszowi Sczansnemu z Nędzy, trzecią Zuzannie Jabłońskiej z Białegostoku.

Wyróżnienia otrzymali Monika Chwojko z Białegostoku, Grzegorz Przyborowski z Ełku, Łukasz Horoszko z Suchowoli, Beata Wilczyńska ze Studzianek, Leszek Nowak z Piaseczna, Lubow Błonowska z Legionowa, Katarzyna Grochowska z Trypuci, Jarosław Jakóbczak z Krynek, Andrzej Goiński z Torunia i Justyna Sacharewicz z Zabłudowa.

W tym trudnym dla wszystkich roku nie mogliśmy się osobiście spotkać z uczestnikami konkursu i wręczyć pamiątkowe dyplomy i nagrody. Materiał filmowy, zdjęcia nagrodzone i wypowiedzi jurorów można obejrzeć na: https://youtu. be/wT-2lMCuoNE.

Sponsorami nagród byli Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Wystawę pokonkurosową zdjęć można oglądać w Muzeum Białoruskim w Hajnówce do grudnia 2021 roku.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Miasta Hajnówka.

Agnieszka Tichoniuk

fot. archiwum muzeum

Odpowiedz