Home > Ogłoszenia > Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „OrthPhoto Awards”

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „OrthPhoto Awards”

Portal fotograficzny Orthphoto.net organizuje nowy międzynarodowy konkurs fotograficzny OrthPhoto Awards. Konkurs jest skierowany zarówno do fotografów profesjonalnych, jak i amatorów. Celem konkursu jest umożliwienie dzielenia się z szerszą publicznością pięknem Cerkwi Prawosławnej, jej tradycji , obrzędów i  życia wiernych.

Prace fotograficzne do konkursu będą przyjmowane do 2 lipca w czterech kategoriach: MiejscaReportażLudzieDetale. Zgłoszenia będą również przyjmowane w trzech specjalnych kategoriach: Z ArchiwumHistorieCovid-19. Uczestnicy mogą zgłaszać maksymalnie po trzy fotografie w każdej kategorii, dodatkowo w specjalnej kategorii Hitorie będą akceptowane serie po 5-10 zdjęć. Nie zabraknie również specjalnej nagrody dla młodych fotografów.

OrthPhoto Awards to nie tylko konkurs prezentujący profesjonalne i amatorskie zdjęcia, ale także miejsce, w którym mamy nadzieję, prawosławni wierni z całego świata będą mogli dzielić się swoimi tradycjami i wiarą w Jezusa Chrystusa” – powiedział Aleksander Wasyluk, Prezes OrthNet, współtwórca portalu  Orthphoto.net. „W ciągu ostatniego roku wszyscy doświadczyliśmy izolacji.  Nie spodziewaliśmy się, że może być to możliwe w naszym coraz bardziej wzajemnie skomunikowanym świecie. Mamy nadzieję, że OrthoPhoto Awards stanie się małym remedium na tę izolację.”

Konkurs będzie oceniany przez międzynarodowy panel jurorów, a za najlepsze zdjęcia w każdej kategorii zostaną przyznane nagrody. Najlepsze zdjęcia oraz nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie i opublikowane w albumie Kolory Prawosławia opracowanym i wydanym przez Wydawnictwo Warszawskiej Metropolii Prawosławnej. Ceremonia wręczenia nagród połączona z warsztatami fotograficznymi planowana jest w Polsce na sierpień 2021 roku.

Więcej informacji na stronie www.awards.orthphoto.net.

Odpowiedz