Home > Z kraju > Zmarł o. Józef Sitkiewicz, proboszcz parafii w Nowym Dworze

Zmarł o. Józef Sitkiewicz, proboszcz parafii w Nowym Dworze

30 października, w wieku 65 lat, zmarł o. mitrat Józef Sitkiewicz, który przez prawie czterdzieści lat był duchowym opiekunem parafii św. Mikołaja w Nowym Dworze.
Mimo chorób nękających go od dłuższego czasu, kolejnego pobytu w szpitalu, tym razem planowanego jako krótki, nikt nie spodziewał się, że baciuszki Józefa zabraknie. W dniu Pokrowy Matki Bożej, który jest obchodzone uroczyście w nowodworskiej parafii, o. Józef witał wszystkich, parafian, pielgrzymów, gości, tak jak zawsze miał to w zwyczaju – ciepło, serdecznie. Bo miał dar łatwego nawiązywania kontaktów. Ten dar, jako kapłanowi, dane mu było wykorzystać na Sokólszczyźnie, daleko od Bużyska w parafii Drohiczyn, gdzie się urodził. W połowie lat siedemdziesiątych, po dwa lata był psałomszczykiem w Zabłociu na Lubelszczyźnie, potem w Ostrowiu Północnym, właśnie na ziemi sokólskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1979 roku i wtedy też na cztery lata został proboszczem w Kuźnicy. Od 1983 roku był proboszczem w Nowym Dworze.
W pamięci wielu ludzi, katolików i prawosławnych, miejscowych i tych, którzy Nowy Dwór i okoliczne wsie odwiedzali przejazdem, pozostanie jako człowiek ciepły, lubiący ludzi, rozmowy z nimi, dobry gospodarz, oddany swym parafianom kapłan.

Natalia Klimuk

fot. Adam Matyszczyk


http://orthodox.bialystok.pl/odszedl-do-pana-ks-mitrat-jozef-sitkiewicz/#more-1536