Home > Artykuł > Najnowszy numer > Sergiusz Martyniuk uhonorowany przez prezydenta RP

Sergiusz Martyniuk uhonorowany przez prezydenta RP

Prezes rady właścicieli Pronaru, Sergiusz Martyniuk, otrzymał nagrodę indywidualną, przyznawaną w ramach XIX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Jest ona nadawana za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki oraz przedsiębiorczości. Wręczenie niezwykle prestiżowego wyróżnienia odbyło się 4 listopada 2021 roku podczas specjalnej gali w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

– Firma Pronar to wspaniały przykład, że nawet na terenie trudnym (…) można dzięki pracy osobistej, pomysłowości i pracowitości mieszkających tam ludzi rozwinąć wspaniałą działalność, która wyznacza dziś jedną z najpotężniejszych firm w Polsce. Znanej i rozpoznawalnej praktycznie rzecz biorąc na całym świecie. Wierzę w to, że Pronar nadal będzie się dynamicznie rozwijał i cieszę się ogromnie, że mamy w Polsce firmę z tak wielkim potencjałem – powiedział podczas wręczania nagrody prezydent Andrzej Duda.

Sergiusz Martyniuk jest twórcą jednej z największych polskich firm, którą zarządza od ponad trzydziestu lat. Liczące się w Europie, a także na rynku globalnym przedsiębiorstwo, zatrudniające prawie trzy tysiące pracowników, wyznacza nowe kierunki, inwestując w unikalne na skalę europejską rozwiązania w zakresie produktów i technologii. Firma jest inicjatorem wielu działań, które realizowane są w zgodzie z otoczeniem i środowiskiem. Przedsiębiorstwo posiada bogate zaplecze naukowo-techniczne na czele z centrum badawczo-rozwojowym, a także ośrodek szkolenia lotniczego, który prowadzi w pełni profesjonalne kursy umożliwiające zdobycie m.in. licencji pilota szybowcowego i uprawnień instruktora samolotów ultralekkich. Infrastruktura lotnicza Pronaru w Narwi dysponuje własnym pasem startowym o długości półtora kilometra o twardej nawierzchni z tworzywa sztucznego, który jest najdłuższy na świecie spośród pasów budowanych w tej technologii.

(ciąg dalszy dostępny w wersji drukowanej lub w e-wydaniu Przeglądu Prawosławnego)

Andrzej Charyło

fot. pronar.pl