Home > Ze świata > Finlandia: Cytowanie Biblii do cenzury?

Finlandia: Cytowanie Biblii do cenzury?

Trwa proces przeciwko byłej minister Spraw Wewnętrznych Finlandii, Päivi Räsanen, za cytaty z Biblii, mówiące o stworzeniu przez Boga dwóch płci człowieka.

Tym razem prokurator zażądał, by z materiału dziennikarza radiowego Yle Rubena Stillera wyciąć dwie minuty mowy fińskiej polityk, w których powołuje się na Pismo Święte. Według kierownictwa rozgłośni radiowej takie inicjatywy prowadzą do rozwoju cenzury i grożą wolności słowa.

Jak zauważyła Päivi Räsanen na swojej stronie na Facebooku, w jej wypowiedzi nie ma nic obraźliwego ani oszczerczego, a sam przekaz opiera się na życzliwym stosunku do ludzi. Także w reportażu dla Fox News polityk nie kryła swego niepokoju o to, by można było otwarcie mówić o chrześcijańskich wartościach

„Jeśli sąd chce zakazać mojej broszury, to Biblia również powinna zostać zakazana, ponieważ zawiera to samo przesłanie. Dlatego uważam, że to bardzo niebezpieczne” podkreśliła.

Przypomnijmy, że w 2004 roku ukazała się broszura Päivi Räsanen, w której zaprezentowała chrześcijańskie podejście do małżeństwa i relacji płci.

O Päivi Räsanen pisaliśmy w grudniu tutaj.

Ałła Matreńczyk

fot. hungarytoday.hu