Home > Z kraju > Zbiórka darów w Białymstoku

Zbiórka darów w Białymstoku

Monaster Wniebowstąpienia Pańskiego w Banczenach na Bukowinie

Monaster Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu oraz Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów Bazylego Wielkiego, Grzegorza Teologa i Jana Złotoustego w Białymstoku organizuje zbiórkę darów dla uchodźców oraz dzieci z domu dziecka przebywających w monasterze męskim Wniebowstąpienia Pańskiego „Banczen” w miejscowości Banczeny na Bukowinie niedaleko granicy z Rumunią. Potrzeby są ogromne, liczba dzieci w ostatnim czasie wzrosła z 400 do 500. 

Dary można przynosić do Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku przy ul. św. Mikołaja od 4 do 12 kwietnia w godzinach 8.00 – 20.00.  

Prosimy o przynoszenie środków czystości i higieny osobistej, proszku do prania oraz żywności: konserw, kaszy, płatków owsianych, oleju, cukru, słodyczy, ryżu, herbaty i innych. Mile widziane będzie dostarczenie kartonów do pakowania. Prosimy pamiętać szczególnie o produktach dla dzieci – słoiczki, kaszki, słodycze, pieluchy, pampersy, gdyż monaster od wielu lat prowadzi dom dziecka. Wśród przebywających w nim dzieci wiele jest z poważnymi schorzeniami.

Dary zostaną przekazane do monasteru za pomocą transportu organizowanego przez parafię prawosławną w Dubinach poprzez monaster w Poczajowie. Przewidywany transport darów nastąpi 12-13 kwietnia.

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. nr 501 221 506.