Home > Ogłoszenia > Dni Gródka 2022 (17-18 czerwca)

Dni Gródka 2022 (17-18 czerwca)

„Dni Gródka 2022” odbędą się 17-18 czerwca 2022 roku w amfiteatrze nad zalewem w Zarzeczanach.

W piątek 17 czerwca od godz. 17.00 na deskach sceny amfiteatru nad zalewem w Zarzeczanach wystąpią zespoły ludowe z Gminy Gródek, dzieci i młodzież ucząca się śpiewu i tańca w GCK oraz gwiazda wieczoru zespół BIG CYC. Na zakończenie odbędzie się potańcówka z zespołami Dobryje Grajki i Lider, którą zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przed występem gwiazdy wieczoru odbędzie się pokaz Pawła Skóry – mistrza świata w freestyle football. Obok sceny ustawiony zostanie namiot promocyjny gminy Gródek, w którym będzie można otrzymać foldery i przewodniki po gminie Gródek oraz wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będzie niedawno wydana publikacja „Monografia Ziemi Gródeckiej”. Na terenie wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla dzieci oraz wystawców ze słodkościami, gastronomią i zabawkami.

18 czerwca to święto najmłodszych – dzień poświęcony dzieciom i ich rodzinom. Od godz. 12.00 organizatorzy zapewniają bezpłatne atrakcje tj. ogromny dmuchaniec KINDER HOTEL, eurobungee, basen z piłeczkami, giga piłkarzyki, animacje oraz gry i zabawy. Dla rodziców odbędą się dwa konkursy sprawnościowe – byk rodeo i siłomierz. Również Biblioteka Publiczna w Gródku dołącza się do organizacji wydarzenia i zaprasza na spotkanie z grupą Co Słyszał Jesion, która zabierze słuchaczy w magiczną podróż z opowieściami i muzyką – odkrywamy więc na nowo świat mitów, bajek i legend (od godz. 13.00 przy wiacie). Biblioteka zaprasza również na swoje stoisko z kiermaszem książek używanych, robotami Photon, zajęciami plastycznymi oraz teatrzykiem kamishibai.

W niedzielę 19 czerwca odbędzie się sportowe wydarzenie towarzyszące. Piłkarze GKS Gródek rozegrają mecz z drużyną Wigry II Suwałki. Początek o godz. 17.00 na stadionie w Zarzeczanach.

Organizatorzy: Gminne Centrum Kultury w Gródku, Gmina Gródek

Partnerzy: Fast Event, OSP Gródek, Biblioteka Publiczna w Gródku, GKS Gródek

Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Białymstoku Oddział w Gródku, FAL-POŻ s.c., Luxolar – Zbigniew Dziemianowicz, „Wojciechówka” – Gospodarstwo Agroturystyczne, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, Wrota Podlasia, Wiadomości Gródeckie – Haradockija Nawiny

Wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/1165148907603108

Strona www: wydarzenia: https://gckgrodek.pl/wydarzenie/dni-grodka-2022-big-cyc/