Home > Artykuł > Najnowszy numer > Koncert w cerkwi

Dojlidzkie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki serdecznie zaprasza na koncert muzyki cerkiewnej, który odbędzie się 11 września o godz. 18:00 w Cerkwi Opieki Matki Bożej w Puchłach.

W roku ubiegłym Stowarzyszenie zorganizowało koncert dla upamiętnienia 110 rocznicy nabycia majątku Puchły przez rodzinę Dykałowiczów oraz wspomnienia jej zasług dla puchłowskiego sanktuarium. Tegoroczny ma nawiązywać do tradycji obchodzenia święta parafialnego, przypadającego 12 września, w którym wspomina się św. Aleksandra Newskiego oraz imienin właściciela majątku, Aleksandra Dykałowicza. Uczestnicy ubiegłorocznego koncertu prosili o organizowanie spotkań cyklicznie.

Podczas wieczoru zaprezentują się trzy zespoły: Chór Młodzieżowy parafii św. proroka Eliasza w Białymstoku pod dyrekcją Katarzyny Aleksiejuk, Chór Dojlidzkiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki prowadzony przez Sławomira Jurczuka oraz Chór parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim pod dyrekcją Ewy Tarasiuk. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Polskie Towarzystwo Ziemiańskie oddział w Białymstoku.

Dzięki uprzejmości państwa Ewy i Mikołaja Piotrowskich będzie można obejrzeć wystawę pocztówek przedstawiających nieistniejące już cerkwie, a także nabyć w formie cegiełki jako ofiarę na rzecz cerkwi w Puchłach płytę chóru parafii św. proroka Eliasza w Białymstoku, na której zarejestrowane zostały kompozycje byłego dyrygenta dojlidzkiego chóru, Wiktora Krukowskiego oraz płytę z pieśniami ukraińskimi w wykonaniu Marty Wróblewskiej i Pawła Pecuszoka.

W imieniu członków Stowarzyszenia serdecznie zapraszam.

dr hab. Marta Wróblewska

wiceprezes Dojlidzkiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki