Home > Ze świata > Jak mnisi z Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwi odbudowywali Ławrę

Jak mnisi z Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwi odbudowywali Ławrę

Ruiny Uspienskiego soboru Kijowsko-Pieczerskiej Ławry. Zdjęcie: alexandrtrofimov.ru

W związku z zapowiedzią odebrania mnichom Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwi Kijowsko – Pieczerskiej Ławry w sieci pojawił się film o tym jak dzięki nim ta Ławra się odrodziła.

Wideo wywołało wielki odzew wśród prawosławnych na Ukrainie.

„Porusza do łez! Wskrzeszenie Kijowsko-Pieczerskiej Ławry dzięki pracy mnichów UPC – głosi podpis pod filmem opublikowanym na kanale You Tube „Dziennik diakona”

W komentarzach użytkownicy dziękują namiestnikowi i mnichom Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwi za ich wysiłki w odbudowie Ławry.

„Niski pokłon dla władyki Pawła i wszystkich mnichów za Ławrę, niech Bóg ich ma w swojej opiece” – ​​napisała Romaszka Cvetoc.

„Panie, zmiłuj się, zbaw nas, grzeszników i niegodnych, i pomóż zachować naszą Świętą Ławrę” – dodała Łarisa Ignatievna.

„Kijowsko-Peczerska Ławra jest zbawieniem dla każdego Kijowianina, dla każdego Ukraińca, dla naszego pięknego miasta Kijowa, dla naszego ukochanego kraju Ukrainy. Chrońmy i strzeżmy dany przez Boga skarb. Boże, daj nam siłę i naucz rozumu” – powiedziała Swietłana Staszewska.

„Dzisiaj Ławra idzie własną drogą krzyżową” – dodał Wiaczesław M.

„Ławra powstała z popiołów ruin. Teraz można odebrać! Ale Boga nie pozwoli się z siebie naśmiewać! Nigdy o tym nie zapominajcie !” – napisała Nina Chaszczina.

„Kto przyjedzie w dniach 28-29 marca ?”, pyta Odpowiedni kijowianin.

Ałła Matreńczyk