Po generalnym remoncie, trwającym sześć lat, 28 września poświęcono cerkiew Wszystkich Świętych w Bobolicach. Dziś zabytkowy obiekt odzyskał swoją dawną świetność. Arcybiskup diecezji wrocławsko-szczecińskiej Jerzy powiedział: – Poświęcenie świątyni i ołtarza jest symbolicznym chrztem, a także wydarzeniem historycznym dla lokalnej społeczności i dla całego prawosławia. Istnienie obiektów sakralnych jest bardzo istotne. Nie możemy dopuszczać do ich degradacji i zamykania. To właśnie takie miejsca pozwalały naszym przodkom tworzyć wspólnoty i gromadzić się wokół tych samych wartości religijnych. Dziś, w obliczu wojny za wschodnią granicą nabiera to dodatkowego znaczenia. Przed Liturgią odbył się ryt poświęcenia ołtarza i cerkwi. Konsekracja cerkwi uświetniła 100-lecie nadania polskiej Cerkwi autokefalii.
Wzniesiona w 1902 roku świątynia w Bobolicach, wpisana w 2007 roku do rejestru zabytków, do końca wojny służyła protestantom (staroluteranom).
W 1952 roku erygowano tu parafię prawosławną. Niewielka wspólnota nie była w stanie przeprowadzić remontu budynku, którego stan się pogarszał.
Dzięki staraniom o. Jarosława Biryłko uzyskano dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i w 2019 roku rozpoczęto podzielony na etapy kapitalny remont cerkwi. Wymieniono pokrycie dachowe i elementy więźby, wyremontowano wieżę, strop, ściany, przeprowadzono remont wnętrza, okien i drzwi, posadzki.
Po Liturgii władyka Jerzy podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w odnowieniu świątyni. Orderami świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny II i III stopnia zostali odznaczeni ppłk rez. Andrzej Szutowicz, była burmistrz i obecna radna powiatu Mieczysława Brzoza, Grzegorz Piechota – straszy specjalista Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie, Piotr Fira – wykonawca prac.
Biskupim krzyżem z ozdobami i medalem stulecia autokefalii został odznaczony proboszcz, o. mitrat Leon Karpiuk. Słowa wdzięczności skierował władyka do diecezjalnego konserwatora zabytków o. mitrata Jarosława Biryłki, który czuwał nad remontem i dbał o każdy szczegół wystroju cerkwi.
Mariusz Biały, fot. Mariusz Najmowicz