Home > Z kraju > Sergiusz Martyniuk uhonorowany przez prezydenta RP

Sergiusz Martyniuk uhonorowany przez prezydenta RP

Prezes rady właścicieli Pronaru, Sergiusz Martyniuk, otrzymał nagrodę indywidualną przyznawaną w ramach XIX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Jest ona nadawana za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki oraz przedsiębiorczości. Wręczenie niezwykle prestiżowego wyróżnienia odbyło się 4 listopada 2021 roku podczas specjalnej gali w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

– Firma Pronar to wspaniały przykład, że nawet na terenie trudnym (…) można było dzięki pracy osobistej, pomysłowości i pracowitości mieszkających tam ludzi rozwinąć wspaniałą działalność, która wyznacza dziś jedną z najpotężniejszych firm w Polsce. Znanej i rozpoznawalnej praktycznie rzecz biorąc na całym świecie. Wierzę w to, że Pronar nadal będzie się dynamicznie rozwijał i cieszę się ogromnie, że mamy w Polsce firmę z tak wielkim potencjałem – powiedział podczas wręczania nagrody prezydent Andrzej Duda.

Sergiusz Martyniuk jest twórcą jednej z największych polskich firm, którą zarządza od ponad trzydziestu lat. Liczące się w Europie, a także na rynku globalnym przedsiębiorstwo, zatrudniające prawie trzy tysiące pracowników, wyznacza nowe kierunki inwestując w unikalne na skalę europejską rozwiązania w zakresie produktów i technologii. Firma jest inicjatorem wielu działań, które realizowane są w zgodzie z otoczeniem i środowiskiem. Przedsiębiorstwo posiada bogate zaplecze naukowo-techniczne na czele z centrum badawczo-rozwojowym, a także ośrodek szkolenia lotniczego, który prowadzi w pełni profesjonalne kursy umożliwiające zdobycie m.in. licencji pilota szybowcowego i uprawnień instruktora samolotów ultralekkich. Infrastruktura lotnicza Pronaru w Narwi dysponuje własnym pasem startowym o długości półtora kilometra o twardej nawierzchni z tworzywa sztucznego, który jest najdłuższy na świecie spośród pasów budowanych w tej technologii.

– Pronar prowadzi działalność biznesową niemal na całym świecie – sprzedajemy nasze wyroby na sześciu kontynentach. Dlatego też odwiedzamy różne rejony świata – niekiedy nawet te najdalsze. Rozmawiamy z ludźmi, którzy je zamieszkują, najczęściej z przedsiębiorcami czy menedżerami, ale też np. z politykami, samorządowcami, naukowcami. Takie rozmowy pozwalają nie tylko poznawać świat oczami innych ludzi, ale także dostrzegać zmiany, jakie zachodzą w krajach kształtowanych przez cywilizacje inne niż nasza – stwierdza prezes rady właścicieli Pronaru.

Andrzej Charyło
fot. pronar.pl