Home > Artykuł > Najnowszy numer > Zapraszamy na święto śpiewu

Zapraszamy na święto śpiewu

Stowarzyszenie Miłośnicy Muzyki Cerkiewnej, Hajnowski Dom Kultury, parafia Świętej Trójcy w Hajnówce zapraszają na 40 jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej, który będzie się odbywał od 13 do 18 września w soborze. Festiwal zainauguruje Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego 13 września o godz. 18.00.

16 i 17 września będą odbywały się przesłuchania konkursowe, rozpoczynające się o godz. 16. Wystąpi ponad dwadzieścia chórów z Polski i zagranicy.

Festiwal zamkną 18 września dwa koncerty galowe – w Hajnówce w soborze Świętej Trójcy o godz. 15.00 i w Białymstoku w cerkwi Hagia Sophia o godz. 19.00.

Przewidziano koncerty towarzyszące m.in. w Siemiatyczach, Narewce, Radomiu, Warszawie, Łosince, na Kryniczce, zaś koncert plenerowy „Uczta Folklorystyczna” w Ośrodku Edukacji Leśnej „Jagiellońskie” w Białowieży. 17 września o godz. 20:30.

Festiwalowi będą towarzyszyły wystawy – fotograficzna poświęcona jubileuszowi Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej i Stowarzyszenia Orthnet „Kolory prawosławia” oraz ikon św. Mikołaja Cudotwórcy, powstałych w ramach warsztatów ikonograficznych zorganizowanych w gminie Hajnówka.

Więcej informacji na www.festiwal.cerkiew.pl oraz profilu fb.com/hajnowskiednimuzykicerkiewnej.

Biuro festiwalowe: tel./fax. 85 682 33 51 lub 607 886 931; e-mail: e.korolczuk@hajnowka.pl.