Home > Z kraju > Poświęcenie domu parafialnego parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku

Poświęcenie domu parafialnego parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku

W dzień liturgicznego wspomnienia świętych męczennic Wiery, Nadziei, Luby i matki ich Zofii, czyli 30 września, miało miejsce poświęcenie nowej plebanii w parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku. Uroczystą Liturgię sprawował arcybiskup białostocki i gdański Jakub wraz z parafialnym duchowieństwem.

Wyrażono wdzięczność Bogu za błogosławieństwo towarzyszące dziełu rozbudowy plebanii. Po nabożeństwie odbyło się poświęcenie domu parafialnego, który będzie odgrywał ważną rolę w życiu lokalnej wspólnoty. Urządzono już w nim bibliotekę, a także obszerne pomieszczenia, gdzie odbywają się próby chórów, spotkania z wiernymi, jak również bractw: dziecięcego, młodzieżowego i dorosłych. Nowa piękna konstrukcja, wyróżniająca się ładem, tworzy architektoniczną spójność z otoczeniem.

Arcybiskup Jakub zwracając się do zebranych wyraził nadzieję, że Bóg będzie obecny w domu parafialnym swoją łaską, która jest niezbędna i potrzebna, aby wszystko było w harmonii i miłości. Hierarcha podziękował proboszczowi o. Piotrowi Pietkiewiczowi za ponad dwuletni trud rozbudowy plebanii, która będzie służyła wspólnocie parafialnej. Proboszcz ze swej strony wyraził wdzięczność władyce za modlitwę i podziękował wszystkim ofiarodawcom za wsparcie dobrego dzieła, a także podkreślił, że chrześcijańska miłość zawsze jednoczy, a zgoda buduje.

Parafia Wszystkich Świętych jest najmniejszą pod względem liczby wiernych w Białymstoku. Tym niemniej we wspólnocie prowadzona jest aktywna praca duszpasterska z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, działalność wydawnicza, a także realizowane są liczne inicjatywy propagujące wiedzę o duchowości i pięknie prawosławia.

Andrzej Charyło

fot. autor

Odpowiedz