W najnowszym numerze:

Prawosławny Krym - Paweł Krysa
To, że Krym jest perłą turystyczną na skalę światową, wiadomo. Ale że odegrał tak wielką rolę w rozwoju chrześcijaństwa? Sam przez wiele lat nie miałem o tym pojęcia. Oświecenie przyszło nieoczekiwanie, gdy jakiś czas temu studiowałem kupioną w Symferopolu mapę. (więcej...)
Wielki Tydzień w Tarnowie - o. Dariusz Bojczyk
Biskup przemyski i gorlicki Paisjusz dekretem z 31 marca powołał do życia prawosławny punkt duszpasterski Częstochowskiej Ikony Matki Bożej w Tarnowie. Dzięki życzliwości Kościoła polskokatolickiego nabożeństwa odbywają się w jego kaplicy przy ulicy Bernardyńskiej 24. (więcej...)
Na augustowskiej ziemi - Natalia Klimuk
– Nie! Cerkwi w Augustowie nie ma – pamiętam szczere wzburzenie koleżanki ze studiów, augustowianki z dziada pradziada, na moje zagadnięcie o prawosławie w jej mieście. W błędzie jest pewnie i wielu miejscowych, a ci, którzy miasto odwiedzają – wszakże to znany letni kurort – cerkwi także nie szukają. Ale cerkiew tu jest. Zawsze była, swego czasu nawet kilka. Obecną, choć położoną w samym centrum, przy Rynku Zygmunta Augusta 4, trudno znaleźć. Stoi w podwórku, na tyłach kamienic. Mieści się w dawnym zakładzie wulkanizacyjnym. Ale w niedalekiej przyszłości ma się to zmienić. Powstaje tu cerkiew z prawdziwego zdarzenia. (więcej...)
Chrześcijańska Bruksela - Paweł Cecha
Dwa lata na emigracji wystarczą, by zauważyć podobieństwa i różnice prawosławnej duchowości światowej stolicy frytek, gofrów i piwa z prawosławiem w Polsce.
(więcej...)